За допомогою керамічних вінірів можна змінювати форму і колір зубів практично без втручання у їх структуру. Керамічний вінір — це пластинка із шару кераміки, товщиною від 0,3 мм, яка за оптичними та естетичними властивостями не відрізняється від природнього зуба. Кожен вінір виготовляється індивідуально. Перед початком лікування моделюється попередній дизайн посмішки з урахуванням статі, віку, стану ротової порожнини, кольору зубів пацієнта тощо. Майбутня форма зубів узгоджується з пацієнтом, при потребі корегується. І тільки після досягненні необхідної форми, виготовляються постійні керамічні вініри.
Металокерамічна коронка - найпоширеніший вид стоматологічного протезування. Вона міцна та надійна. Мінус її у тому, що як основа у ній найчастіше використовується неблагородний сплав металів. Нове покоління матеріалів було покликане для усунення недоліків та покращення естетичних властивостей стоматологічних реставрацій. Так з’явились безметалеві – тобто цільно-керамічні коронки, та коронки на цирконієвій основі. Докладніше про використання того чи іншого виду коронок можна дізнатись під час живого спілкування пацієнта і лікаря на первинній консультації.
Кожного пацієнта цікавить питання: «Чи можливо при лікуванні зуба обійтись пломбою, а не коронкою?» Все залежить від ступеня зруйнування зуба. Чим більше зуб зруйнований, тим більші покази до накриття зуба коронкою. Якщо необхідна велика реставрація зуба, а коронку ставити ще якось не хочеться - є компромісний варіант: керамічна пломба (вкладка, накладка). Її переваги – це міцність і довговічність. Відносний недолік - більша вартість у порівнянні із пломбою фотополімерною.
ЕНДОДОНТІЯ - це лікування та пломбування кореневих каналів зубів. Основне завдання лікаря-ендодонтиста – це забезпечення стерильних умов у кореневому каналі для наступного його пломбування. Стерильність кореневого каналу можна забезпечити тільки якісним механічним очищенням інфікованого каналу спеціальними інструментами, добротною медикаментозною обробкою та ізоляцією від вологи ротової порожнини. Тільки, виконавши вимоги стерильності, можна приступати до наступної обтурації кореневих каналів. Під обтурацією розуміють якісне герметичне закриття кореневих каналів, використовуючи спеціалізовані пломбувальні матеріали.
Запитання, яке найчастіше задають батьки дитячому стоматологу: «А що потрібно робити щоб у моєї дитини були рівні і здорові зуби?» Найважливіше побажання в мене, як лікаря і, як батька: приведіть дитину до дитячого стоматолога, починаючи з прорізування постійних зубів, тобто з 6-ти років.
Але, якщо нічого не болить, навіщо лікар?
Моя Вам відповідь - профілактика! Пам’ятайте, з 6-ти років починають прорізуватись постійні зуби. А на початках вони схильні і сприйнятливі до такого злого дядька як карієс, особливо на жувальній поверхні. Тому настирливо рекомендую, після огляду дитячого стоматолога, з метою профілактики вияснити необхідність для Вашої дитини у герметизації (запаковуванні) фігур. Після цього на жувальній поверхні зуба не буде накопичуватись наліт з бактеріями, які руйнують емаль. І тоді ризик виникнення карієсу на таких зубах значно зменшується.
А чи потрібно лікувати молочні зуби взагалі? Може просто видалити хворий зуб? Він же й так зміниться постійним?
Раннє видалення молочного зуба може призвести до ускладнення прорізування постійного зуба, тому що сусідні зуби починають зміщуватись і заповняти пустоту на місці видаленого молочного зуба. Постійний зуб, таким чином, може з часом прорізатись не на своєму місці. Тому дуже важливо регулярно відвідувати дитячого стоматолога, який кваліфіковано підбере відповідне лікування ще на ранніх стадіях захворювання.
Ортодонтія - це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням аномалій розташування зубів і порушень прикусу. Правильний прикус - це не лише естетика, а й профілактика розвитку захворювань зубів, щелеп та інших систем організму. З ортодонтичними патологіями можуть бути пов’язані серйозні проблеми – естетичні та функціональні (захворювання ясен, виникнення пародонту, патологічне стирання зубів тощо).
Брекет-системи, які використовуються для вирівнювання зубів, бувають з металу, кераміки, комбіновані, покриті золотом, самолігатурні або ж лінгвальні (кріпляться з внутрішньої сторони зубів).
У сучасній стоматології імплантація – єдиний раціональний метод відновлення цілісності зубного ряду, що проводиться без ушкодження здорових зубів. Використання дентальних імплантатів дозволяє:
- відновити відсутній зуб, не порушуючи цілісності сусідніх і не перевантажуючи їх мостоподібною конструкцією
- виготовити незнімні протези при повній відсутності
- зупинити втрату кістки в ділянці втрачених зубів
- повністю відновити жувальну функцію
- покращити фіксацію знімних конструкцій, не використовуючи при цьому різноманітних кремів
Етапи дентальної імплантації:
- Після проведення першого хірургічного етапу-постановка імплантату, пацієнт повинен прийти на огляд через день після проведеної маніпуляції та на 10-14 день. Імплантація – безболісна процедура, проводиться, як правило, під місцевою інфільтраційною анестезією. По силі дії на організм подібна до видалення зуба, а іноді навіть простіша.
- Після остаточного заживлення, наступає перерва від 3 до 6 місяців. У цей проміжок часу проходить остеоінтеграція імплантату з кістковою тканиною. Імплантат знаходиться під яснами і побачити його можна тільки на рентгені. Через 3-6 міс, наступає другий хірургічний етап - відкриття імплантату, постановка формувачів ясен. Процедура проходить під місцевою анестезією і триває 10 хв, абсолютно не болюча. Проводиться рентгенологічний контроль. Потім наступає перерва (бл.2-3 тижнів) необхідна для заживлення ясен і підготовці до майбутньої коронки.
- Ортопедичний етап - виготовлення коронки на імплантат - триває декілька днів.
Є два ключові аспекти при виборі методу лікування дентальною імплантацією. Перший і основний - це лікар, якому Ви довіряєте, другий і немаловажний – це вибір власне самої системи дентальних імплантатів. Якісний і довготривалий результат, на мою думку, може бути забезпечений тільки в поєднанні цих факторів.
Задайте запитання спеціалістові
Ми будемо завжди раді відповісти на усі Ваші запитання